اخبار > سفیر جمهوری هند از کتابخانه و مرکز اسناد فرهنگستان هنر بازدید کرد.


          در حاشیه دیدار با رئیس فرهنگستان هنر

         سفیر جمهوری هند از کتابخانه و مرکز اسناد فرهنگستان هنر بازدید کرد.

 

رودرا گاوراو شرست سفیر جمهوری هند و بلرام شوکلا رایزن علمی فرهنگی سفارت هند در برنامه دیدار و گفتگوی خود با رئیس فرهنگستان هنر، ضمن بازدید از کتابخانه و مرکز اسناد فرهنگستان هنر، با منابع و فعالیت‌های این کتابخانه آشنا شدند.

رودرا گاوراو شرست، سفیر جمهوری هند و بلرام شوکلا، رایزن علمی و فرهنگی سفارت هند، روز دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳، پس از دیدار و گفتگو با مجید شاه‌حسینی، رئیس فرهنگستان هنر، در بازدید از کتابخانه و مرکز اسناد فرهنگستان هنر، با منابع و فعالیت‌های این کتابخانه آشنا شدند. 
در این بازدید که با حضور علیرضا اسماعیلی، دبیر، ناهید عبدی، سرپرست معاونت پژوهشی و هنری، عبدالرحیم فیروززاده مدیر حوزه ریاست، روابط‌عمومی و بین‌الملل فرهنگستان هنر، فرزانه اعظم لطفی، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران و عضو گروه پژوهشی هنر شرق پژوهشکده هنر همراه بود، اسماعیل پناهی، رئیس کتابخانه و مرکز اسناد فرهنگستان هنر، به ارائه گزارش مختصری از پیشینه، خدمات و اسناد و منابع این کتابخانه پرداخت و با اشاره به منابع موجود در کتابخانه فرهنگستان هنر با موضوع فرهنگ و هنر هند، اظهار امیدواری کرد با همکاری سفارت جمهوری هند و تأمین منابع تخصصی هنر هند، زمینه مطالعات و پژوهش‌های تطبیقی، به‌ویژه در زمینه هنر معاصر هند، برای پژوهشگران فراهم شود. 

در ادامه سفیر و رایزن علمی و فرهنگی جمهوری هند، از مجموعه کتاب‌های انتشارات فرهنگستان هنر (مؤسسه متن) با موضوع هنر هند بازدید کردند. سپس علیرضا اسماعیلی و عبدالرحیم فیروززاده با معرفی برخی منابع نفیس هنری، نظیر شاهنامه شاه طهماسبی و مرقّع هند و ایرانی و با بیان تجربه‌های فرهنگستان هنر در اجرای طرح‌های بینافرهنگی و با اشاره به زمینه‌ها و مصادیق مشترک همکاری هنری، علمی و پژوهشی بین ایران و هند، برای اجرای طرح‌های مشترک علمی و هنری با سفارت جمهوری هند، ابراز تمایل کردند. سفیر و رایزن علمی و فرهنگی جمهوری هند نیز، آمادگی خود را برای توسعه همکاری‌‌ها و تخصیص بخشی از اعتبارات فرهنگی سفارت هند برای اجرای طرح‌های مشترک، اعلام کردند.  

 
 

 
منبع تصاویر: وبگاه فرهنگستان هنر

 

   زمان انتشار: سه شنبه ٤ ارديبهشت ١٤٠٣ - ١٥:٥٠ | نسخه چاپي

خروج
همه حقوق وبگاه، از آن كتابخانه و مرکز اسناد فرهنگستان هنر است. © ۱۴۰۱ استفاده از مطالب و تصاویر وبگاه با ذکر منبع بلامانع است.