اخبار > سی‌امین دوره هفته کتاب


         

         سی‌امین دوره هفته کتاب

 

سی‌امین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران امسال از بیست‌ویکم تا بیست‌و‌هفتم آبان ماه ۱۴۰۱ برگزار می‌شود.

 

سی‌امین هفته کتاب جمهوری اسلامی امسال با فاصله‌گذاری از آغاز جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، زودتر از موعد برگزاری هر ساله آغاز می‌شود.سی‌امین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران امسال از بیست‌ویکم تا بیست‌و‌هفتم آبان ماه ۱۴۰۱ برگزار می‌شود.

نخستین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در روزهای چهارم تا دهم دی ماه سال ۱۳۷۲ برگزار شد اما در سال‌های بعد روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار روز ۲۴ آبان‌ماه برگزار و تا روز ۳۰ آبان‌ماه ادامه دارد.

امسال جام جهانی فوتبال در روز ۳۰ آبان‌ماه، ۲۱ نوامبر ۲۰۲۱ در کشور قطر آغاز خواهد شد و به طور طبیعی توجه مردم به ویژه جوانان در تمام جهان متوجه این رویداد بزرگ جهانی خواهد شد، لذا تغییر زمان هفته کتاب برای فاصله‌گذاری آن با مهم‌ترین رویداد ورزشی جهان صورت گرفته است.

محور اصلی هفته کتاب توجه به اهمیت کتاب و کتابخوانی و جایگاه کتاب است؛ با وجودِ تنوع رسانه‌ها و افزایش تعداد ابزارهای فرهنگی، اهمیت و نقش کتاب و مطالعه که نمادی از میزان فرهیختگی جوامع به شمار می‌رود، بر کسی پوشیده نیست. هفته کتاب فرصتی ای است برای یادآوری این که کتاب یک ابزار فرهنگی رسا، مانا و تاثیرگذار برای رشد و بالندگی جوامع است و توسعه اجتماعی و فرهنگی بدون ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه تحقق نخواهد یافت.

سی‌امین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار "ما همانیم که می‌خوانیم"از ۲۱ تا ۲۷ آبان ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد.

 

 

   زمان انتشار: يکشنبه ٢٢ آبان ١٤٠١ - ١٧:٥٢ | نسخه چاپي

خروج
همه حقوق وبگاه، از آن كتابخانه و مرکز اسناد فرهنگستان هنر است. © ۱۴۰۱ استفاده از مطالب و تصاویر وبگاه با ذکر منبع بلامانع است.